fotografia chrzest

fotografia chrzest

Strzelanie budynki – Ogólne Skład

Budynki przedstawić fotografa z niewyczerpanym dostaw obrazowania. Najważniejszą częścią fotografować każdego budynku jest ogólny skład. Pogoda może być doskonały, ekspozycja prawidłowe i pory dnia po prostu prawo, ale źle oprawione zdjęcie zrujnuje wszystko. Tutaj, sprzęt może być bardzo pomocne:

– teleobiektyw nie tylko przybliżyć odległy budynek, ale także, w zależności od mocy soczewki, kompresji ogólny pogląd i tak zmniejszyć iluzję przestrzeni pomiędzy budynkiem głównym w kadrze i te, które mogą być z tyłu lub z przodu to.

– Obiektyw szerokokątny pozwala z bliska strzał z przesadnym perspektywy. Wysoki budynek, takich jak wieżowiec może pojawić się nawet wyższy, jeśli aparat zostanie skierowany w górę, ponieważ piony będą zbieżne.

– obiektyw shift pozwala fotografowi uniknąć zbieżne branż w sytuacjach, gdy nie są one chciały jako część strzału. Obiektyw shift zmienia oś widzenia bez konieczności przemieszczania aparatu, ale umożliwia ruch obiektywu w stosunku do płaszczyzny filmu.

Wybór właściwego punktu widzenia jest ważnym składnikiem ogólnej kompozycji. Ustaw aparat w taki sposób, że nie istnieją żadne niechciane obiekty w kadrze. Może to oznaczać po prostu poruszając się w niewielkiej odległości lub przy użyciu innego obiektywu. Jeśli kamera jest wyposażona w obiektyw zoom wszystkim, może być potrzebna jest mała dostosowanie długości ogniskowej.

Różne soczewki mogą całkowicie zmienić perspektywę budynku. Kierując aparat w górę, w wieżowcu na przykład, powoduje, że linie pionowe są zbieżne. Można dodać znacznie do dynamicznych cech obrazu. Z drugiej strony, kolejny budynek może być pokazany zbieżnych branż i może wyglądać zniekształcone, zdaje się być w niebezpieczeństwie przewróceniem. Każda kompozycja budynek powinien być oceniany indywidualnie.

Teleobiektyw może być użyty do sfotografowania się w budynku z daleka. Budynek można zbliżyć, a na pierwszym planie skompresowane. To daje wrażenie zwiększonej wielkości do głównego budynku w kadrze. Aby uzyskać więcej specjalistycznej fotografii o bardzo wysokich budynków obiektyw shift mogą być użyte. Pozwala to budynek, który został sfotografowany, tak aby jego pionowe linie pozostają w pozycji pionowej bez konieczności pochylić kamerę w górę. To spowodowałoby zbieżne branż.

Willis J. Watson jest pisarzem od 2006 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, a pisze o swojej wielkiej pasji … fotografia cyfrowa przez około 4 lata. Jeśli jesteś zainteresowany w niektórych klasach fotografii cyfrowej, nie więcej czekać i kliknij link.

– autor artykułu